View

Drag

TPIC

Genel Bakış

TPIC (Turkish Petroleum International Company); petrol arama, üretim, saha hizmetleri, ticareti ve dağıtımı alanlarında faaliyet gösteren, otuz yılı aşkın deneyimiyle uluslararası piyasada aktif başarılı bir türk şirketidir.

TPIC - Logo Tasarımı

Uluslararası arenada model alınan, yetenekleriyle değer yaratan, çevik, atak ve alanında lider kuruluş olmayı misyon edinen TPIC için gerçekleştirdiğimiz logo tasarımıyla marka imajını yeniye ve güncele doğru sürükledik. Titiz ve özenli çalışmalarımız sonucu ortaya çıkan logoyla marka yeni bir yüz kazanırken, logoyla uyumlu kurumsal kimlik klavuzu tasarımlarımızla bütünsel bir yaklaşım sağladık.

Logo Hikayesi

Logo yaratım sürecimizde ana faaliyet alanı petrol olan firma için ‘petrol kuyusu’ ‘sondaj’ ve ‘yol’ kavramlarını ele aldık. Üzerinde çalıştığımız görsellerin birleşimlerini firma adının kısaltılmış halinde görsel bir zenginlikle birleştirerek biraraya getirdik. Böylelikle ana faaliyet alanının tek bakışta hedef kitle tarafından algılanmasını sağladık. Logoda kullandığımız siyah ve mavi tonları renklerle yine petrol kavramına vurgu yaparken firmanın güçlü ve güvenilir marka kimliğine de atıfta bulunduk.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu

TPIC için gerçekleştirdiğimiz logo tasarım sürecimizin ardınan kurumsal kimlik klavuzu tasarımları üzerinde çalıştık. Logoyla uyumlu olarak oluşturduğumuz kurumsal kimlik klavuzu tasarımlarıyla kaliteli, özgün, yenilikçi ve dinamik bir marka imajı yarattık.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Bizimle Üretmek İster misiniz?