Strateji, Fikir ve Konsept | Neler Yapıyoruz? | Nexart Reklam Ajansı | 360° Kreatif Dijital Ajans

View

Drag

NELER YAPIYORUZ?

Strateji, Fikir ve Konsept

Her proje bir keşifle başlar. Her markaya, faaliyet gösterdiği sektöre ve ihtiyaç duyduğu projeye özel analiz yapar ve strateji oluştururuz. Bu aşamada markanızın kimliğine özel, kişiselleştirilmiş bir yol haritası, projenizin adımlarını içeren akış diyagramı çizeriz. Oluşturulan stratejik mesajlara ve araçlara göre tasarım konseptleri oluştururuz.

Strateji, Fikir ve Konsept

  • 1 - Araştırma ve Analiz
  • 2 - Strateji ve Planlama
  • 3 - Bilgi Mimarisi
  • 4 - Konsept Oluşturma

Araştırma ve Analiz

Uygulanacak olan projenin ve proje hedeflerinin araştırmalar sonucu tanımlanması, analiz edilmesi ve ihtiyaçlarının belirlenmesi sürecidir. Proje yaratım süreci için temelde yer alan “ne” yapılacak sorusuna kapsamlı cevaplar veren yol gösterici çalışmaları içerir.

Strateji ve Planlama

Kapsam ve amaçları belirlenmiş olan projenin strateji birimi tarafından yol haritasının oluşturulması sürecidir. Proje yaratım süreci için “nasıl yapılmalı” ve “ne zaman yapılmalı” sorusuna cevap veren süreçtir. Süreç, mühendislik metodolojisiyle ele alınarak çalışmalar gerçekleştirilir.

Bilgi Mimarisi

Bilgi Mimarisi, strateji ve planlama aşamasında oluşturulan yol haritasının yapısal olarak organize edilmesi sürecidir. Bilginin modellenerek kullanıcılar tarafından bulunabilmesini, anlaşılabilmesini ve yönetilebilmesini hedefler. Teknik bilgi ve modelleme ile karmaşık süreçler kolayca uygulanabilir hale getirilir.

Konsept Oluşturma

Ana hatları ve yol haritası belirlenmiş olan bir fikre veya bir tarza uygun olarak tasarlama sürecidir. Tasarım oluşturulurken herhangi bir tema seçilerek veya birkaç temanın belirli özellikleri birleştirilerek aynı anda kullanılır.

NELER YAPIYORUZ?

Bir markadan ve dijital ajanstan beklediğiniz her şeyi yeniden tanımlıyoruz.

Strateji Çalışma Fazları

İLETİŞİM

Potansiyel Projeleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin

İsim

E-mail

Telefon

Mesaj